top of page

Słów kilka o naszej wspólnocie...

Liturgiczna Służba Ołtarza przy parafii św. Wojciecha w Mikołowie.

Wspólnota skupiająca wokół Ołtarza chłopców, którzy niedawno przyjęli po raz pierwszy Komunię Świętą i uczęszczających do wszystkich klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich, a nawet studentów. Naszym zadaniem jest dbanie o piękno liturgii, asysta kapłanowi oraz pomaganie wiernym w uczestnictwie we Mszy Świętej oraz obrzędach i nabożeństwach. Pomagamy w przygotowaniach wszystkich świąt i uroczystości w parafii. Uczestniczymy w odwiedzinach duszpasterskich (kolędach). 


Jesteśmy najbliżej Ołtarza a więc najbliżej Chrystusa podczas Eucharystii. 
Ministranci i lektorzy to przede wszystkim służba Bogu i ludziom, ale również grupa dobrych przyjaciół (często na całe życie), którzy mają wspólne pasje, hobby i cele. 
Oprócz służby przy ołtarzu jeździmy razem na wyjazdy wakacyjne, wycieczki i rekolekcje. Spędzamy razem czas grając w piłkę, jeżdżąc do kina czy odwiedzając parki wodne. Spotykamy się co tydzień na spotkaniach formacyjnych w soboty o 9.00 w salkach katechetycznych, lektorzy mają swoje zbiórki formacyjne w środy o 19.00. 


CO ZROBIĆ, ABY ZOSTAĆ MINISTRANTEM?
Należy być po I Komunii Świętej oraz mieć chęć przeżycia najlepszej przygody w życiu.
Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do naszej wspólnoty zapraszamy w soboty o 9.00 do salek katechetycznych (na I spotkanie najlepiej przyjść z rodzicem), lub zgłosić się do zakrystii po Mszy Świętej o 10.30. 

Święci Tarsycjuszu, Wojciechu, Stanisławie Kostko, Dominiku Savio – módlcie się za nami!

 

KRÓLUJ NAM CHRYSTE! – ZAWSZE I WSZĘDZIE!

mich.png

Naszym opiekunem jest
ks. Michał Niewrzoł

Kontakt: Przez animatorów
An. Dawid Stasica: 725 990 464

bottom of page