top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPaweł Skoczykłoda

Powakacyjna Pielgrzymka Ministrantów do Katedry 31 VIII 2021r.

W ostatni dzień wakacji, wśród strug deszczu, nasza parafialna wspólnota służby liturgicznej, wraz z nowym opiekunem, udała się na Powakacyjną Pielgrzymkę Ministrantów do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Mieliśmy tam okazję zetknąć się z ministrantami i lektorami z innych wspólnot, które, tak jak i my, dzień po dniu, pełnią służbę przy ołtarzu Chrystusowym. Wraz z nimi celebrowaliśmy Eucharystię pod przewodnictwem Arcybiskupa Wiktora; homilię wygłosił zaś nasz parafianin – biskup Grzegorz. Usłyszeliśmy wiele na temat tego, jak nasza służba jest ważna dla Boga, Kościoła, parafii i nas samych. Jednak najważniejsze Słowo powiedział do nas sam Pan Bóg w czasie liturgii Słowa:


O jedno tylko proszę, o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu przez wszystkie dni życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował Jego świątynią. Ps 27,4


To jest marzenie Boga – byśmy stale byli w Jego domu, byśmy stale radowali się Jego Świątynią. Nawet wtedy, gdy trzeba przyjść na mszę o 6:30, a w niedzielę, gdy czeka na nas w domu gorący obiad. To jest nasze zadanie. To jest nasza służba.

64 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page