top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWojciech Gołba

Rozgrywki Dekanalne Turnieju Ministranckiego

Dnia 27.12.2022 r miał miejsce trening przygotowujący naszą drużynę piłki nożnej halowej w kategorii lektor młodszy (2007-2010) do meczu decydującego o wyjściu naszych z etapu dekanalnego. Trening odbył się na terenie hali I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie za uprzejmością dyrekcji tejże szkoły. Udział w nim wzięli nie tylko gracze składu rozgrywającego dwa dni później, lecz każdy chętny. Chłopcy mogli wspólnie spędzić czas grając, natomiast my - animatorzy - zamartwialiśmy się czwartkowym spotkaniem. Po treningu każdy rozszedł się w swoją stronę na mikołowskim rynku.

O godzinie 9:20, dnia 29.12.2022 rozpoczęły się przygotowania do rozgrywki - wytyczanie pola karnego, mocna rozgrzewka oraz nieustająca modlitwa o wygraną w nadciągającym meczu. Równo o 10:00 zabrzmiał gwizdek sędziego, Michała Króla, rozpoczynającego nasze zmagania z drużyną przeciwną z parafii NMP Matki Zbawiciela (potocznie Salwatory). W przeciągu pierwszej minuty nasza drużyna zdobyła pierwszą bramkę! Tryumf nie trwał długo, szybko wbito naszym gola, lecz rekompensata z naszej strony była bardzo ostra - pierwsza część spotkania, licząca 15 minut zakończyła się wynikiem 4:1 dla naszej drużyny. Po 10-cio minutowej przerwie obydwa teamy wróciły na płytę sali gimnastycznej I LO. Podczas tej połowy każdego członka naszej wspólnoty zjadał stres, że może mimo takiej przewagi jednak utracimy prowadzenie. Napięcie budowała sytuacja 5:4 dla naszych. Wynik ten widniał przez większość tej połowy. Lecz pod koniec - w ostatnich minutach spotkania padły dwa, bardzo celne strzały na bramkę przeciwników, co oznaczało tylko jedno - WYGRANA!!! Po skończonym meczu z wynikiem 7:4 piłkarze obydwóch drużyn podali sobie ręce, ustawili się do wspólnej fotografii i rozstali się w pokojowej atmosferze. Po zmaganiach podziękowaliśmy również dyrekcji I LO za otwartość i gościnność. Z uśmiechami na ustach zwycięska drużyna udała się na zasłużoną regenerację - pizzę. Podczas ucztowania radowaliśmy się z wygranej i snuliśmy plany na kolejne - już archidiecezjalne - rozgrywki.

W taki oto sposób spędziliśmy przerwę Bożonarodzeniową w bardzo sportowy i integrujący sposób. Na pewno była to zabawa, jak i lekcja, jak działać razem, jak piąć się po zwycięstwo jako wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza.

70 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page